21. 12. 2017

Reakcia MH SR na nezmyselný článok Plus 7 dní o stravovaní zamestnancov

Ministerstvo hospodárstva sa ohradzuje voči nezmyslom a klamstvám o stravovaní zamestnancov, ktoré si autor článku bulvárneho týždenníka Plus 7 dní vo svojom článku pod názvom „Tlačia do nich obedy“ doslova vymyslel a nemajú nič spoločné s realitou. Bizarné je, že výsledkom článku plného rôznych domnienok a konšpirácií je vlastne – že sa nestalo vôbec nič.

Rezort sídli v prenajatých priestoroch, žiadnu jedáleň neprevádzkuje, ani si žiadne služby, ktoré by zmenili súčasný stav neobjednal. Preto úvahy o zneužívaní čohokoľvek a spájaní s kýmkoľvek ani nedávajú zmysel. Viacerých zamestnancov rezortu článok doslova pobúril.

Redaktor, ktorý tvrdí, že vedenie rezortu údajne nútilo zamestnancov obedovať v areáli pracoviska, čo nie je pravda, by mal vedieť, že na Slovensku a vo svete je úplne bežné, že sa zamestnanci stravujú v závodnej jedálni. Zamestnávateľ nemá povinnosť za každých okolností poskytovať zamestnancom gastrolístky, ako sa mylne domnieva Plus 7 dní.

Napriek tomu však MH SR vyšlo zamestnancom v ústrety a umožnilo zamestnancom vyjadriť sa prostredníctvom ankety, či uprednostňujú jedáleň alebo stravné lístky. Vedenie ministerstva na jej základe súhlasilo s tým, že zachová súčasný stav a stalo sa tak dávno pred zverejnením tohto nezmyselného článku. A to napriek podozreniu, že niektorí zamestnanci zneužívajú možnosť obedovej prestávky, aby opustili budovu a areál na dlhší čas.

MH SR ubezpečuje týždenník Plus 7 dní, že ako každý normálny zamestnávateľ na Slovensku, si zisťuje a bude zisťovať dodržiavanie dochádzky a či si zamestnanci plnia svoje pracovné povinnosti. Nemá to však nič spoločné s tým, kam chodia na obed. Všetky tieto fakty sú dôkazom, že článok je vyfabulovaný a doslova „postavený na vode.“

 

Odbor komunikácie MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk