08. 02. 2021

Slávik už nebude blokovať stavebníkov, tvrdí v e-maile ministrovi hospodárstva

Minister hospodárstva Richard Sulík uviedol, že Marcel Slávik a jeho združenie už nebudú vstupovať do správnych konaní. Šéfovi rezortu to mailom oznámil samotný Slávik. „Napísal mi, že už prestane dávať tie nezmyselné podnety, ktoré stovkám stavebníkov komplikujú život,“ upresnil Richard Sulík. Minister podal koncom januára trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru (GP) SR. Dôvodom boli nezmyselné podmienky a požiadavky, ktorými Združenie domových samospráv zdržiava proces výstavby a spôsobuje problémy developerom.  

Marcel Slávik poslal Richardovi Sulíkovi mail, v ktorom tvrdí, že „vzhľadom na masívnu mediálnu antikampaň sa do správnych konaní zapájať nebudeme, čo bude vylučovať naše aktivity ako účelové a šikanózne“. Na konanie združenia pritom minister hospodárstva poukazuje dlhodobo, keďže postihuje prakticky celú spoločnosť - brzdí investície, vznik nových pracovných miest či renováciu kultúrnych pamiatok. „Som rád, že mi takýto mail napísal. Vnímam to ako prvý pozitívny signál, no uvidíme, či to nezostane len na papieri,“ dodal minister. Zároveň opätovne vyzval všetkých, ktorí majú so Slávikom negatívne skúsenosti, aby ho kontaktovali. „Chcem odkázať všetkým poctivým podnikateľom, ak ešte budú mať problémy, nech mi pokojne napíšu na známu adresu vtaci@mhsr.sk,“ uzavrel Sulík.

Minister hospodárstva podal trestné oznámenie v piatich konkrétnych prípadoch. Verí, že GP bude konať a ukončí tak trápenie staviteľov, ktoré trvá už roky. Podľa šéfa rezortu hospodárstva vstupuje Slávik do stavebných konaní s nezmyselnými požiadavkami a blokuje stavby, kým nedostane „sponzorské“ pre svoje združenie. Richard Sulík tiež avizoval, že bude v tejto súvislosti apelovať na rezortných kolegov a iniciovať zmeny v legislatíve.

 

Tlačový odbor MH SR; foto: TASR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk