14. 07. 2020
Členovia Správnej rady Nadácie SPP

Správna rada Nadácie SPP má nové zloženie

Správna rada Nadácie SPP má nové zloženie. Na tlačovej besede ho predstavil podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík. Predsedom správnej rady sa stal Adrián Ďurček, členmi Peter Kollárik, Juraj Stern, Ladislav Snopko a Gábor Zászlós. „Sú zárukou, že každé jedno euro bude použité tým najlepším možným spôsobom," uviedol pri ich predstavovaní Sulík. Ide podľa neho o správnych ľudí mimo akýchkoľvek pochybností, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a veľa dokázali.

Minister tiež informoval, že nariadi spoločnostiam, ktoré patria pod rezort hospodárstva, aby všetky disponibilné zdroje určené na charitu smerovali práve do Nadácie SPP. Ide najmä o dve percentá dane, ktoré môžu podniky poukázať občianskym združeniam a neziskovým organizáciám. "Nariadim ostatným podnikom, aby všetky zdroje, čo sú minimálne tie dve percentá, ktoré posielajú na charitatívne účely, aby všetky disponibilné zdroje určené na charitu poslali, poukázali, na nadáciu SPP, kde sa to bude hromadiť na jednom mieste a bude sa o týchto zdrojoch rozhodovať," povedal Sulík. Minister sa nechcel vyjadrovať k činnosti bývalej správnej rady Nadácie SPP, no prekážalo mu napríklad to, že podporené projekty neboli zverejňované so sumami. "Minimálne v tejto oblasti sa dá zvýšiť transparentnosť, a ako poznám pánov, tak ju aj zvýšia," dodal minister. Nadácia za posledných päť rokov podporila viac ako 2 000 projektov a alokovala do nich skoro 15 mil. eur. Zameriava sa podporu zdravia, kultúrneho dedičstva a vzdelávania. 

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Celkovo využíva dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP viac ako 1,3 milióna zákazníkov. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva SR. Nadácia SPP vznikla v novembri 2002.

 

SITA, TASR, Odbor komunikácie MH SR 

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk