30. 06. 2021

ÚPV SR a MH SR pripravujú konferenciu o vodíku v doprave

Je vodík cestou k zníženiu emisnej záťaže a k dosiahnutiu energetickej neutrality?  Prevyšujú benefity investované  náklady?  Kde sa nachádza v smart technológiách Slovensko? Úrad priemyselného vlastníctva (ÚPV) SR spolu s Ministerstvom hospodárstva (MH) SR a Svetovou organizáciou pre duševné vlastníctvo (WIPO) bude koncom roka organizovať konferenciu "Vodíkové technológie v doprave - Pripravení na budúcnosť", ktorej hlavnou témou bude práve vodíková budúcnosť, jeho aktuálne využitie či budúce výzvy v inteligentnej mobilite.

Konferencia sa uskutoční 9. a 10. decembra 2021 v Bratislave. Stretnú sa na nej svetoví priekopníci vodíkových technológií, zástupcovia najväčších automobiliek, politická a vedecká komunita.  Dvojdňové podujatie vytvorí priestor na výmenu skúseností a úspechov z praxe, ale aj na nastavenie ďalších krokov. „Vodík je dôležitým prvkom dopravného priemyslu a jeho využívanie je cestou k bezemisnej preprave. Aj Slovensko má v tejto oblasti čo ponúknuť. Naši vedci a inovatívne spoločnosti pracujú na zariadeniach umožňujúcich jednoduchšie a efektívnejšie uskladnenie vodíka. Vytvárame  nové iniciatívy, uvádzame do života vodíkové dopravné prostriedky a dokazujeme, že sa dá jazdiť  čistejšie a stále komfortne. Preto vítam možnosť spojiť najväčších hráčov v oblasti vodíka v doprave,“ vyhlásil predseda ÚPV Matúš Medvec.

 

Úrad priemyselného vlastníctva SR; kontakt pre médiá: Erika Presperínová, +421/905 529 310, erika.presperinova@indprop.gov.sk

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk