21. 02. 2019

Úspešné podnikateľky získali ocenenie

Už tradične Slovak Business Agency (SBA) oceňovala výnimočné podnikateľky a ich aktivity. Absolútnou víťazkou 19. ročníka súťaže a cenu Podnikateľka Slovenska 2018 získala farmárka Barbora Figlušová s projektom Čučoriedkovo. Táto podnikateľka je zároveň víťazkou  najsilnejšie obsadenej kategórie začínajúca podnikateľka.

Na podujatí  zastupoval ministerstvo hospodárstva, ktoré patrí k zakladajúcim členom SBA, štátny tajomník Rastislav Chovanec. Ten uviedol, že „ho teší množstvo skutočne zaujímavých, inovatívnych a úspešných projektov, ktoré tento rok odborná porota posudzovala". Podľa Chovanca je aj táto súťaž dôkazom, že „ľudia na Slovensku sa neboja výziev a aj u nás môžu vznikať projekty, ktoré sa dokážu presadiť  v zahraničí."

Víťazkou v kategórii úspešná živnostníčka sa stala Daša Kozmérová, ktorá má internetové obchody s metrážou a galantériou. Najlepšou medzi výnimočnými podnikateľkami sa stala filmová producentka Wanda Adamík Hrycová, ktorej posledným projektom je slovenský film Čiara, ktorý sa stal najúspešnejším filmom v histórii samostatného Slovenska. Ocenenie za inovatívny prístup v kategórii inovatívna podnikateľka si odniesla Natália Gápľovská s projektom Luminia. Prvýkrát bola udelená aj cena Ženský Tech Startup, ktorú si odniesla Soňa Pohlová, spolutvorkyňa Ecocapsuly, mobilného, energeticky sebestačného a inteligentného mikrodomu, ktorý na svoje fungovanie využíva výlučne solárnu a veternú energiu.

 

TASR, Odbor komunikácie MH SR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk