14. 12. 2021

Vláda podporila pokračovanie výroby automobilových prevodoviek v Kechneci

Výroba automobilových prevodoviek v priemyselnej zóne v Kechneci bude pokračovať a počet pracovných miest zostane minimálne zachovaný. Vláda súhlasila s návrhom Ministerstva hospodárstva SR na poskytnutie investičnej pomoci pre spoločnosť Magna PT, ktorá nadväzuje na výrobu spoločnosti GETRAG FORD Transmissions Slovensko s. r. o. „Som veľmi rád, že v Kechneci zostáva a bude sa ešte aj rozširovať výroba automobilových prevodoviek. Výroba novej generácie dvojspojkových prevodoviek a výroba komponentov do spojok je pozitívnym signálom pre priemyselnú zónu v okrese Košice-okolie, ktorý patrí k najmenej rozvinutým okresom spolu s viacerými susednými okresmi,“ zdôraznil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Zároveň dodal, že štát poskytne spoločnosti investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov vo výške 13,3 mil. eur.“

Spoločnosť Magna PT do konca roka 2023 preinvestuje v Kechneci minimálne 144 miliónov eur. Pôjde o investície do dlhodobého hmotného majetku, pričom prevažná časť bude určená na kúpu nových technológií. V Kechneci sa tak podarilo zachovať kontinuitu a pokračuje sa vo výrobe automobilových dielov, pričom vyrábať sa budú aj hybridne prevodovky.

Prijímateľ investičnej pomoci patrí do skupiny Magna, ktorá je na najväčším svetovým dodávateľom prevodových systémov pre osobné automobily a ľahké úžitkové vozidlá. Magna, ktorá má 335 výrobných prevádzok a 96 vývojových, inžinierskych a predajných centier v 28 krajinách. V Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe a Ázii zamestnáva viac ako 168 000 zamestnancov.

 

Tlačový odbor MH SR; foto: TASR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk