26. 10. 2023

Kamil Šaško a Vladimír Šimoňák novými štátnymi tajomníkmi ministerstva SR

V stredu 25. októbra 2023 prebehlo prvé zasadnutie členov novej vlády, ktorí boli menovaní v rovnakí deň prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou. Na rokovaní vlády boli taktiež na návrh podpredsedníčky vlády SR a ministerky hospodárstva Denisy Sakovej schválení noví štátni tajomníci Ministerstva hospodárstva (MH) SR. Stali sa nimi Kamil Šaško a Vladimír Šimoňák.

Kamil Šaško prichádza na Ministerstvo hospodárstva SR z Národnej banky Slovenska, kde pôsobil od roku 2020 ako expert pre regulácie a dohľad. Predtým pôsobil ako finančný radca v rámci Rady EÚ a ako finančný attaché na Stálom zastúpení Slovenskej republiky pri EÚ v Bruseli, kde začal v roku 2015. Na Ministerstve financií SR pracoval ako generálny štátny radca na sekcii finančného trhu, kam prišiel zo súkromného sektoru - predtým pôsobil v Tatra banke či v spoločnosti Otto Money v Londýne. Kamil Šaško študoval na London Schol of Business and Finance, odbor Investičné bankovníctvo či na University of Sussex, odbor Aplikovanej vedy a riadenie podniku.

Vladimír Šimoňák pôsobil od roku 2021 na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ako riaditeľ odboru krízového manažmentu. Predtým rovnako pôsobil na Stálom zastúpení Slovenskej republiky pri EÚ ako vedúci oddelenia vnútorných záležitostí. Na Ministerstve vnútra SR pôsobil spolu v rokoch 2008 až 2015. Najskôr ako právnik a neskôr ako riaditeľ odboru zahraničných vecí a európskych záležitostí. Vyštudoval Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, najskôr na Právnickej fakulte, doktorandský titul získal na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov.

 

 

 

Tlačový odbor MH SR

 

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk