28. 06. 2021

Nový web pomôže firmám pri hľadaní vhodnej podpory ich podnikania

Ministerstvo hospodárstva SR chce firmám pomôcť pri hľadaní vhodnej podpory ich podnikania. Ako na pondelkovej tlačovej besede informoval minister hospodárstva Richard Sulík, poslúžiť by im mala nová webová stránka https://vesmirpodpory.sk/. Na nej majú jednoducho a prehľadne nájsť všetky dostupné možnosti a formy pomoci. Väčšia pritom pochádza z eurofondov a iba samotný rezort hospodárstva eviduje podľa ministra aktuálne 58 rôznych foriem pomoci podnikateľom.

„Niekedy mám aj pocit, že to bol zámer, len preto, aby sa bežný podnikateľ v tom podľa možnosti nevyznal. To chceme zmeniť. V budúcom programovom období bude podpora zo strany ministerstva hospodárstva jednoduchšia," prisľúbil Sulík. Aktuálne má podnikateľom pomôcť práve nová stránka. Tá obsahuje základné údaje o rôznych možnostiach a formách podpory. Spoločnosť si môže vybrať, v akej situácii sa nachádza, na čo konkrétne pomoc potrebuje a následne sa výberom ďalších možností zužujú možné formy pomoci, až jej napokon stránka ponúkne iba tie vhodné.

Minister zároveň na tlačovej besede informoval, že rezort hospodárstva sa výrazne polepšil pri čerpaní eurofondov a bude schopný vyčerpať všetky eurofondy pod jeho správou. V budúcom programovom období chce zároveň eurofondy čerpať čo najrýchlejšie. „Čím skôr tie peniaze budú na mieste určenia, tým skôr tie investície začnú zarábať," skonštatoval Sulík.

 

SITA, Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk