03. 07. 2023

Otvorili najmodernejšie vývojové R&D centrum na Kysuciach

Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Švec prijal pozvanie na návštevu spoločnosti Schaeffler, ktorá otvorila brány svojho nového vývojového a skúšobného R&D centra na Kysuciach. Ide o dvadsiate celosvetové vývojové centrum s investíciou vo výške asi 20 miliónov eur. Spoločnosť dnes zamestnáva v centre už 350 ľudí a očakáva, že do roku 2025 to bude ďalších 150. Ministerstvo hospodárstva SR podporilo uvedený projekt formou štátnej pomoci.

Ako uviedol náš štátny tajomník Peter Švec: „Otvoriť takéto centrum na Kysuciach je dobrým signálom toho, že nie všetko sa deje iba v Bratislave alebo na západe Slovenska. Zároveň výnimočnosť projektu nespočíva len v prínose z pohľadu inovatívnych riešení, ale tiež v komplexnosti systému vďaka prepojeniu výskumu priamo s výrobou. Významnou pridanou hodnotou je skutočnosť, že u Vás budeme môcť sledovať vývoj od 3D modelu až po samotný prvotný prototyp. Z tohto pohľadu považujem tento projekt za výnimočné prepojenie dizajnu s technologickým spracovaním v jednom koncepte.“

Firma Schaeffler je globálnym dodávateľom komponentov v oblasti automobilového priemyslu. Jej vývojové centrum má vo svojom portfóliu produkty a komponenty pre elektromobilitu, ale i podvozkové systémy pre automatizovanú jazdu. Okrem toho spoločnosť na Kysuciach rozširuje aj svoju už existujúcu skúšobňu o nové laboratórium, testovacie vybavenie a testovacie stanice.

  

Tlačový odbor MH SR

 

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk