19. 03. 2024

Postupy pri výstavbe priemyselných parkov preverí Najvyšší kontrolný úrad SR

Ministerstvo hospodárstva SR bude poskytovať súčinnosť Najvyššiemu kontrolnému úradu (NKÚ) SR, ktorý začal s preverovaním procesov pri príprave a výstavbe strategických priemyselných parkov v Rimavskej Sobote a vo Valalikoch pri Košiciach. V oboch priemyselných parkoch sa aktuálne pripravujú na svoju výrobu strategickí investori.

„Po mojom nástupe na ministerstvo hospodárstva som bola informovaná o viacerých problémoch, okrem iného aj o sťažnosti jedného investora, že štát si neplní svoje sľuby pri výstavbe priemyselných parkov a hrozia nám pokuty. Preto rezort hospodárstva robí všetko preto, aby sme sa tomuto procesu vyhli a aj piatkové odovzdanie pripraveného územia v Rimavskej Sobote investorovi je dôkazom, že sa nám darí,“ uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková.

Kontrola Najvyššieho kontrolného úradu SR zameraná na proces prípravy, ale aj následnej realizácie strategických parkov, prebehne v súlade s plánom kontrol NKÚ SR, a okrem Ministerstva hospodárstva SR sa zameria aj na štátne spoločnosti v pôsobnosti rezortu, a to MH Invest a Valaliky Industrial Park. Tieto spoločnosti pripravujú strategické územia, na ktorých by mali v budúcnosti vyrásť okrem iného aj závody významných spoločností Volvo alebo Winkelmann. Slovensko sa v oboch prípadoch zaviazalo pripraviť priemyselné parky do konkrétnych termínov.

  

Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk