28. 09. 2021

Prihlásiť sa do súťaže Inovatívny čin roka 2020 je možné až do 15. novembra

Prihlásiť sa a zabojovať o ceny v súťaži Inovatívny čin roka 2020 bude možné až do 15. novembra. Termín na doručovanie prihlášok do 14. ročníka sa posunul do 15. novembra. „Aj vďaka prebiehajúcej informačnej kampani, v rámci ktorej sa so svojimi príbehmi a skúsenosťami delia víťazi predchádzajúcich ročníkov súťaže, sa o Inovatívnom čine dozvedajú ďalší. Naším cieľom je, aby sa mohlo prihlásiť čo najviac firiem s čo najlepšími unikátnymi riešeniami. Teší nás záujem zo strany podnikateľov, a preto pôvodne uvádzaný termín posúvame do polovice novembra,“ uviedol Peter Blaškovitš, generálny riaditeľ Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), ktorá súťaž pre rezort hospodárstva organizuje.  

Cieľom súťaže je upozorniť na zaujímavé inovačné aktivity slovenských podnikateľov. Minulý rok bol pritom pre nich špecifický. „Rok 2020 preveril schopnosti inovovať v každej sfére. Väčšina podnikateľov musela počas obmedzení zásadne meniť svoje plány a zaužívané postupy. Mnohí sa presvedčili, že inovácie sú nevyhnutné a viacerí podnikatelia dokázali promptne zareagovať, zmobilizovať svoje kapacity a dosiahnuť unikátne výsledky,“ zdôraznil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa neho si osobitnú pozornosť zaslúžia tí, ktorí počas koronakrízy dokázali byť užitoční pri znižovaní negatívnych dôsledkov šírenia COVID – 19. „Chcem preto špeciálnou cenou odmeniť aj tých inovátorov, ktorí pomohli pri riešení pandemickej situácie,“ zdôraznil Sulík. 

Firmy môžu prihlásiť svoje inovácie do  štyroch kategórií. Za inovácie výrobkov, technologické inovácie a inovácie v oblasti služieb budú udelené ceny na prvých troch miestach. V novej kategórii COVID-19  inovácia, ktorá pomohla pri riešení pandemickej situácie, bude ocenený najlepší návrh. Vo všetkých prípadoch musí ísť o inováciu, ktorá bola na trh uvedená v roku 2020. Najlepšie návrhy získajú vecnú cenu a finančnú odmenu po 7 000 €. Ocenenia na druhom a treťom mieste sú spojené s finančnou odmenou 5 000 € a 3 000 €. Ceny si víťazi prevezmú na svetovej výstave  EXPO 2021 v Dubaji v januári 2022. 

Prihlášky do súťaže môžu záujemcovia posielať do 15. novembra 2021 elektronicky na e-mailovú adresu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) sutaz@siea.gov.sk. Súťaž je určená pre právnické osoby alebo fyzické osoby – podnikateľov so sídlom v Slovenskej republike. Ceny budú víťazom jednotlivých kategórií odovzdané na svetovej výstave EXPO 2021 v dňoch od 24. do 28. januára 2022 v Dubaji. Detailné podklady, podmienky súťaže a ďalšie informácie sú k dispozícii na internetovej stránke Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry www.siea.sk.

 

Tlačový odbor MH SR, SIEA

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk