23. 02. 2021

R. Sulík: O priemyselný park v Rimavskej Sobote majú investori záujem

O pripravovaný priemyselný park v Rimavskej Sobote už prejavilo záujem viacero firiem. Na brífingu na mieste budúcej výstavby to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý verí, že prvý veľký investor bude zazmluvnený ešte počas tohto volebného obdobia. „Dúfam, že ešte tento rok budú vybavené všetky administratívne úkony. Keď už budeme vedieť, kedy bude park hotový, agentúra SARIO bude intenzívne hľadať investora,” vysvetlil.

Nový priemyselný park má vyrásť na severnom okraji mesta na ploche približne 80 hektárov. „Plánujeme vznik 500 priamych pracovných miest. Samozrejme, na to je naviazaných aj veľa nepriamych pracovných pozícií. Maximálne náklady odhadujeme na 9,8 milióna eur bez DPH,” uviedol konateľ spoločnosti MH Invest Boris Kačáni s tým, že dokončenie výstavby je naplánované na koniec roka 2023. Plánovaný priemyselný park má byť podľa šéfa rezortu hospodárstva projektom “na kľúč”. „V minulosti sme prehrávali boj o investície, lebo ak aj investor prejavil záujem, musel čakať niekoľko rokov, kým vôbec mohol začať stavať,” vysvetlil Sulík.

Park bude po jeho vybudovaní vo vlastníctve štátu. Minister tiež pripomenul, že ambíciou vlády je znižovať regionálne rozdiely. „Mňa veľmi vyrušovalo a znechucovalo za predchádzajúcej vlády, že veľké investície išli na západ Slovenska," zdôraznil. On sám považuje za veľmi dôležité, aby sa Slovensko rozvíjalo približne rovnako. Spoločnosť MH Invest má na pozemku vybudovať hrubú infraštruktúru tak, aby budúcemu investorovi mohol štát ponúknuť v podstate hotové parcely. Pozemok, na ktorom má priemyselný park vzniknúť, štát od mesta Rimavská Sobota odkúpi za viac ako 290.000 eur. Výstavbu parku podporilo aj samotné mesto. Mestské zastupiteľstvo schválilo predaj poľnohospodárskej pôdy pre výstavbu parku a zároveň sa podpísali potrebné zmluvy a memorandá medzi štátom a mestom.

 

TASR, SITA, Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk