20. 05. 2021

Rezort hospodárstva chce pomôcť krajom pri čerpaní eurofondov

Ministerstvo hospodárstva SR chce pomôcť krajom pri čerpaní eurofondov. Cieľom oboch strán je vyčerpať všetky prostriedky určené na toto programové obdobie. Práve táto téma dominovala stretnutiu ministra hospodárstva Richarda Sulíka a predsedov vyšších územných celkov v Ružomberku. Ako po rokovaní uviedol šéf rezortu hospodárstva, čerpanie eurofondov nie je vždy jednoduché, pričom pomôcť dokáže najmä dobrá informovanosť. Na stretnutí sa hovorilo o spolupráci so Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícii a obchodu ale aj o alternatívnych palivách.

„Je tu čo robiť, je si o čom povedať. V podstate ide o, aby sme lepšie čerpali eurofondy, ale aj aby župani mali informácie o priemyselných parkoch, ktorým sa rezort hospodárstva venuje, k investičnej pomoci, ktorú chceme smerovať na východ a do najmenej rozvinutých okresov a takisto plán obnovy je aktuálna téma," uviedol Sulík. Cieľom ministerstva je vyčerpať všetky eurofondy v tomto a takisto aj v nasledujúcom období. Rezort má pritom ambíciu vyčerpať ich ako prvý. „Čím skôr ich vyčerpáme, tym skôr môžu začať vyvíjať investície z nich urobené pozitívne účinky a o to viac to pomôže ľuďom," skonštatoval.

Samotní župani po rokovaní vyzdvihli potrebu spolupráce so štátom. V rámci tém spomenuli dobudovanie cestnej infraštruktúry, obnovu verejných budov, reformu školstva, energetické centrá ale aj transformáciu regiónov.

 

SITA, Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk