11. 09. 2017

Slovenský pavilón na EXPO 2017 Astana získal ocenenie

Pavilón Slovenskej republiky na medzinárodnej výstave EXPO 2017 Astana vyhodnotili ako druhý najlepší vo svojej kategórii za výstavný dizajn. Stalo sa tak 9. septembra na slávnostnom odovzdávaní cien pri príležitosti ukončenia výstavy.

Medzinárodná porota BIE, ktorá pozostávala z deviatich odborníkov z oblasti výstav, architektúry a medzinárodných výstav, nominovala  víťazov medzi pavilónmi zúčastnených krajín na EXPO 2017.

Ocenenia odovzdali v dvoch kategóriách: výstavný dizajn a zverejnenie témy výstavy.

Spomedzi spoločných pavilónov v kategórii Výstavný dizajn  získal zlato pavilón Plaza of the Caribbean Community,  striebro Pacific Plaza a bronz udelili Plaza Latinskej Amerike.

V kategórii zverejnenie témy výstavy  porotu najviac zaujal pavilón Tadžickej republiky pred ghanským a ukrajinským.

Medzi pavilónmi s plochou menšou ako 400 metrov štvorcových v kategórii Výstavný dizajn získala zlato Poľská republika,  striebro patrí Slovenskej republike a bronz udelili Lotyšsku.

„Spracovanie tematickej koncepcie pavilónu a architektonické prevedenie  zaujalo nielen návštevníkov, ale aj organizátorov výstavy, ktorí  vysoko  pozitívne hodnotili náš pavilón a radili ho medzi sedem najatraktívnejších  na výstave,“ poznamenala na margo úspechu generálna komisárka expozície Slovenskej republiky na Medzinárodnej výstave Expo 2017 Astana Patrícia Žáčiková.

Najlepší spôsob, ako odhaliť exponát, našli podľa poroty Fíni pred Singapurom Českou republikou.

Za  hlboké spracovanie a odkrytie  témy EXPO 2017 zlato udelili Švajčiarsku, striebro Maďarsku a bronz Indii.

 

Odbor komunikácie MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk