06. 03. 2024

Štátni tajomníci Ministerstva hospodárstva SR sa zúčastnili na pracovných rokovaniach s bývalým talianskym premiérom Enricom Lettom

Štátni tajomníci Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky (MH) SR Kamil Šaško a Vladimír Šimoňák sa v utorok 5. marca 2024 zúčastnili na pracovnom stretnutí s prezidentom Inštitútu Jacquesa Delorsa a bývalým talianskym premiérom Enricom Lettom, ktoré sa uskutočnilo na Úrade vlády SR. Spoločné rokovania vedené predsedom vlády SR Robertom Ficom boli zamerané na zhodnotenie hlavných výziev jednotného trhu Európskej únie (EÚ) so zameraním na skúsenosti a podmienky v rámci slovenského hospodárstva. 

Enrico Letta pripravuje v tomto období na základe poverenia španielskeho a belgického predsedníctva v Rade EÚ nezávislú správu o budúcnosti jednotného trhu EÚ, ktorá má načrtnúť možnosti jeho rozvoja do budúcnosti. Súčasťou prípravy sú konzultácie s predstaviteľmi vlád jednotlivých členských štátov EÚ, ako aj s profesijnými, akademickými a záujmovými združeniami. Predmetná správa bude v najbližších týždňoch predstavená zástupcom členských štátov EÚ a následne bude predmetom aprílového rokovania Európskej rady, ktorá sa bude venovať téme jednotného trhu a hospodárstva.

Slovensko je otvorená, pro-exportne orientovaná ekonomika, ktorej najvýznamnejším sektorom je automobilový priemysel, pre ktorý je kľúčový jednotný trh EÚ. Práve tento sa postupom času stal najväčším integrovaným trhom na svete s viac ako 440 miliónmi občanov.

 

Tlačový odbor MH SR              

 

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk