21. 07. 2022

V Sabinove vyrastie nový priemyselný park, štátna spoločnosť MH Invest podpísala zmluvu na odpredaj pozemkov s Prešovským samosprávnym krajom

 

Ďalší dôležitý podpis pre rozvoj východného Slovenska. Generálny riaditeľ štátnej spoločnosti MH Invest Boris Kačáni podpísal s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Milanom Majerským zmluvu na odpredaj pozemkov pre výstavbu nového priemyselného parku v okrese Sabinov.

 

Ministerstvo hospodárstva v zastúpení štátnej firmy MH Invest tak po dnešnom podpise zmluvy nadobudlo pozemky o rozlohe takmer 80 hektárov, na ktorých vyrastie jeden z najväčších priemyselných parkov v prešovskom regióne. Jeho vybudovanie prinesie nových investorov a približne 500 pracovných miest. MH Invest, s.r.o. na základe uznesenia vlády následne vybuduje na týchto pozemkoch všetku potrebnú infraštruktúru, vrátane prístupovej cesty, pričom preinvestuje podľa predbežných odhadov osem miliónov eur bez DPH.  Uvedená technická príprava na vybudovanie parku vrátane príslušných povolení bude trvať približne rok. „Príchod investora do Prešovského samosprávneho kraja, konkrétne do okresu Sabinov, zatraktívni tento región aj pre ďalších potenciálnych investorov. Zároveň sa snažíme budovať čo najviac priemyselných parkov vo východnej časti Slovenska, čím chceme výrazne znížiť regionálne rozdiely”, povedal pri príležitosti podpisu zmluvy na odpredaj pozemkov generálny riaditeľ MH Invest Boris Kačáni.

 

Ministerstvo hospodárstva považuje budovanie priemyselných parkov za dôležitú stratégiu pre získanie konkurenčnej výhody medzi krajinami strednej a východnej Európy, s ktorými Slovensko v minulosti najčastejšie súperilo. Aktuálne sa pracuje na budovaní troch priemyselných parkov, a to Valaliky, Rimavská Sobota a Sabinov. Minister hospodárstva Richard Sulík považuje za podstatnú práve dôkladnú prípravu „Megainvestora v prípade strategického parku vo Valalikoch sme získali práve vďaka výbornej pripravenosti a veľmi výkonnému tímu. Nezaváhali sme od začiatku a dokázali sme tak konkurovať iným európskym krajinám. To isté nás čaká v Sabinove, kde nám vybudovanie priemyselného parku opäť umožní podporiť jeden z menej rozvinutých regiónov Slovenska.“ Znižovanie regionálnych rozdielov je jednou z hlavných priorít rezortu hospodárstva, dnešným dňom tak rezort dosiahol ďalší splnený míľnik.

 

 

 

Tlačový odbor MH SR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk