20. 01. 2021

Vláda schválila výstavbu priemyselného parku v Rimavskej Sobote

V Rimavskej Sobote vznikne jeden z najväčších priemyselných parkov na južnom Slovensku. Jeho výstavbu na návrh Ministerstva hospodárstva SR odsúhlasila vláda. Celkový rozpočet by mal dosiahnuť maximálne 9,84 mil. eur. Park by mal vzniknúť do konca roku 2023, pripravené územie bude následne ponúknuté investorom. Rezort hospodárstva očakáva, že priemyselný park vytvorí príležitosť pre vytvorenie minimálne 500 nových pracovných miest.

Okres Rimavská Sobota pritom dlhodobo vykazuje najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti spomedzi všetkých okresov Slovenska. Priemyselný park je preto základným predpokladom pre prilákanie nových investícií v regióne. „Bude to výrazný impulz nielen pre tento región, ale aj pre celé južné Slovensko. Aj takýmto spôsobom chceme zmazávať regionálne rozdiely,“ vysvetlil minister hospodárstva Richard Sulík. Ako dodal, park bude mať rozlohu 50 hektárov, mesto predá potrebné pozemky za 50 centov na jeden meter štvorcový a štát v danej lokalite vybuduje infraštruktúru, teda elektrické, plynové prípojky, ale aj kanalizáciu či cesty. „Tento priemyselný park budeme mať prakticky do zásoby, budeme ho mať pripravený, keď príde záujemca, ktorý by chcel investovať na Slovensku," vysvetlil. Park vybuduje spoločnosť MH Invest patriaca pod Ministerstvo hospodárstva SR.

Pozemok vymedzený na účely vybudovania Priemyselného parku Rimavská Sobota sa nachádza na severnej strane mesta Rimavská sobota na hranici jeho katastrálneho územia. Ide o dve parcely s výmerom okolo 650-tis. metrov štvorcových. V danom území je pripravovaná a plánovaná výstavba rýchlostnej komunikácie R2, ktorá bude lokalitu lemovať z južnej strany.

Okrem priemyselného parku v Rimavskej Sobote má preto rezort hospodárstva záujem vybudovať aj strategický priemyselný park, ktorý bude umiestnený na východnom Slovensku. Hľadanie vhodnej lokality má na starosti spoločnosť MH Invest II. „Rozhodne nechceme dopustiť, aby nám veľké investície prekĺzli pomedzi prsty, tak ako to bolo v prípade BMW. Preto máme naďalej ambíciu vybudovať strategický park na východe. Verím, že čoskoro budeme môcť predstaviť verejnosti lokalitu, v ktorej by mal vyrásť,“ uzavrel minister.

 

Tlačový odbor MH SR, SITA; foto: TASR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk