21. 06. 2017

Slovensko a Vietnam vidia priestor na zintenzívnenie hospodárskej spolupráce

Obe strany na rokovaniach konštatovali, že tovarová štruktúra vzájomnej obchodnej výmeny je nedostatočná a neodráža reálne možnosti. Slovenská republika a Vietnamská socialistická republika vidia priestor na zmenu tohto stavu v spolupráci malého a stredného podnikania a v ďalších segmentoch. Rokovania expertných skupín sa zapísali do Protokolu, ktorý dnes na ministerstve hospodárstva slávnostne podpísali  za účasti oboch spolupredsedov Slovensko-vietnamskej spoločnej komisie pre hospodársku spoluprácu - štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky  Vojtecha Ferencza a námestníka ministra priemyslu a obchodu Vietnamskej socialistickej republiky Hoanga Quoc Vuonga.

Námestníka vietnamského ministra priemyslu a obchodu Hoanga Quoc Vuonga hneď v prvý deň jeho návštevy na Slovensku 19. júna prijal na zdvorilostnom stretnutí minister hospodárstva Peter Žiga, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek a 20. júna aj podpredseda vlády SR Peter Pellegrini.

Ďalšie rokovanie medzivládnej Slovensko-vietnamskej spoločnej komisie pre hospodársku spoluprácu by malo byť o dva roky v Hanoji. 

 
Odbor komunikácie MH SR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk